Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017

Παραπέμπεται ο Ζαχαριάδης!

Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA παραπεμπτικός ήταν ο βαθμός που πήρε ο διαιτητής Πραξιτέλης Ζαχαριάδης για τον αγώνα Παναθηναϊκός-Λάρισα στο Κύπελλο, "πληρώνοντας" ωστόσο μία πολύ δύσκολη φάση.
Δεν πέρασε... αναίμακτα για τον Μακεδόνα ρέφερι η αναμέτρηση της Τετάρτης ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Λάρισα για το Κύπελλο.

Ο Ζαχαριάδης είχε να χειριστεί μία δύσκολη φάση στο φινάλε, στην ανατροπή του Χατζηγιοβάνη μέσα στην περιοχή στο 89ο λεπτό από τον Φάρκας, με το σκορ στο 1-0, χωρίς ωστόσο να δοθεί το πέναλτι.

Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA η φάση αυτή ήταν το μοναδικό σοβαρό λάθος που χρεώθηκε από τον παρατηρητή Σταύρο Φλώτσιο, ο οποίος και του έβαλε παραπεμπτικό βαθμό, σημειώνοντας ωστόσο τη δυσκολία της φάσης, γεγονός που δίνει “ελαφρυντικά” στον Ζαχαριάδη.

Από εκεί και πέρα έγινε λόγος και για ένα επικίνδυνο μαρκάρισμα του Μολέντο στον Ρέντζα, επίσης στα τελευταία λεπτά, όπου θα έπρεπε να δοθεί η κίτρινη κάρτα στον αμυντικό των "πρασίνων".