Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018

Συγκλονιστικά ματς στην Σούπερ Λίγκα

Ο Παναιτωλικός αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τη Λαμία στο Αγρίνιο σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Super League. Το σκορ άνοιξε στο 27ο λεπτό ο Μάζουρεκ, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 74’ με τον Επστάιν. Το 2-1 σημείωσε στο 87’ ο Μανά, ενώ η Λαμία ισοφάρισε στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αντέτζο, ο οποίος σκόραρε μετά το χαμένο πέναλτι του Μαστούρ.

Γκολ: 27' Μάζουρεκ (Παναιτωλικός), 74' Επστάιν (Λαμία), 87' Μανά (Παναιτωλικός), 90'+9' Αντέτζο (Λαμία).

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Ντίας, Μιχάι, Άργκους (87' Λουσέρο), Μάζουρεκ, Έρικσο, Μάρκος Πάουλο (80' Καμαρά), Τσοκάνης, Μοράρ, Μπαρμπόσα (70' Μανά).

Λαμία: Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Μπλάζιτς, Σκόνδρας, Καραμάνος (60' Μαστούρ), Επστάιν (85' Πλιάτσικας), Μπερτόλιο (79' Καραγκούνης), Μπαράλες.

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον μαχητικό Πανιώνιο. Παρόλα αυτά κατάφερε να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις με τον Χασάν στο 92’. Παράπονα από τους γηπεδούχους για διαιτητικές αποφάσεις.

Πανιώνιος: Μανοΐλοβιτς (62' Κότνικ), Τσιλούλης (80' Μανθάτης), Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά, Κόρμπος, Μασούρας (83' Οικονομίδης), Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι.

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Μεριά, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης (73' Χασάν), Καμαρά, Φετφατζίδης, Φορτούνης (58' Νάτχο), Ποντένσε (80’ Χριστοδουλόπουλος), Γκερέρο