Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2018

Νίκη για την Κ-19!

Την εντυπωσιακή της πορεία στο πρωτάθλημα Κ-19 της Super League, συνέχισε η Α.Ε.Λ.

η οποία έφυγε νικήτρια με τους 3 βαθμούς της νίκης από την έδρα του Ατρομήτου, παραμένοντας αήττητη και πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι “βυσσινί” επικράτησαν με σκορ 0-1 των Περιστεριωτών, χάρη σε τέρμα του Δάκτυλα στο 38ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι με λιγοστές καλές φάσεις.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να βρουν απάντηση στο γκολ της Α.Ε.Λ., με αποτέλεσμα το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου να μείνει ως το τέλος, χαρίζοντας στους φιλοξενούμενους το πρώτο φετινό τους “τρίποντο”.

Ατρόμητος: Μανδάς, Πολίτης, Πετσίτης, Ανδριόπουλος, Λώλος, Ιμέρι, Νταούλιας, Τριμμάτης, Ρούνης, Βιταλιώτης, Τσακίρης. Αγωνίστηκαν και οι: Χριστόπουλος, Ξενοπανάγος, Σάσσαλος.

Α.Ε.Λ.: Σουλούκος, Πλατάνας, Χαρ. Φουρκιώτης, Τάρτας, Μαλάκος, Μπάμης, Βαφειάδης, Δάκτυλας (75′ Δημητρακούδης), Ζιάκας, Πινακάς (46′ Χαλάτσης), Μουξιός (65′ Κουτσιανούλης).