CRIMSON NEWS

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018

Σημαντικές νίκες για Άρη και Ατρόμητο

Ο Άρης επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. Οι «κίτρινοι» έφτασαν στη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιουνές στο 87ο λεπτό και το γκολ του Γκαρσία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Άρης: Κουέστα, Τζανακάκης, Βέλεθ, Δεληζήσης, Κολάσο (46' Ναζλίδης), Ματίγια (82' Σιώπης), Μενέντεθ, Μπάσα, Ντιγκινί (72' Μαρτίνες), Γιουνές, Γκαρσία.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Βλάχος (89' Δουβίκας), Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ορτέγκα, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο (71' Κώτσιρας), Τσιλιανίδης, Μανιάς, Κυριακόπουλος (60' Φερνάντεζ).

Ο Ατρόμητος πέρασε από την Λιβαδειά κερδίζοντας την τοπική ομάδα με σκορ 0-2 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League. Τα γκολ: 47' Βασιλακάκης, 64' Ουγκράι.

Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Επασί, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος (82' Ιωαννίδης), Κρνέτα, Αντιλέχου, Παντελιάδης, Φαβάρο (57' Σαβαντογκό), Όμο, Γιακουμάκης (65' Ναγκίς), Σουμπίνιο, Μαρκόβσκι.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Γιαννούλης, Χατζηισαϊας, Ρισβάνης, Σάκιτς, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης (90' Ούμπιδες), Ουγκράι (84' Μούγιακιτς), Μπρούνο, Κουλούρης (90'+2' Κωτσόπουλος).