CRIMSON NEWS

Σάββατο 31 Μαρτίου 2018

Πέρασε από το Περιστέρι ο ΠΑΟΚ!

Πέρασε από το Περιστέρι ο ΠΑΟΚ! Οι παίκτες του Λουτσέσκου παρουσιάστηκαν απόλυτα συγκεντρωμένοι και «καθάρισαν» 2-0 τον Ατρόμητο.

Καλύτερα μπήκε στο ματς η ομάδα του Κάναντι. Στο 3ο λεπτό οι άνθρωποι της ομάδας του Περιστερίου ζήτησαν πέναλτι σε προσπάθεια του Μπρούνο να φτάσει προς τη μπάλα και παρεμπόδιση του Μαλεζά με το χέρι και στο 6’ έχασαν διπλή ευκαιρία με τους Μάντσον και Βασιλακάκη. Ενώ ο ρυθμός είχε πέσει, οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ με ωραίο τσίμπημα της μπάλας του Κάμπος έπειτα από κομπίνα των Πέλκα και Βιεϊρίνια (36’).

Και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος ξεκίνησε καλύτερα, όμως δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την μεγαλύτερή του ευκαιρία στο 49’ και στο 56’ ήρθε η τιμωρία. Ο Πέλκας πήρε την μπάλα έπειτα από κόρνερ, τη γύρισε στην μικρή περιοχή και ο αμαρκάριστος Κρέσπο με κοντινό πλασέ «σφράγισε» τη νίκη του «δικέφαλου του Βορρά», που από εκεί και πέρα δεν αντιμετώπισε προβλήματα.