Κυριακή 14 Φεβρουαρίου 2021

Ήττα για τον ΟΦΗ

Το πρώτο 45λεπτο αποδείχθηκε καταστροφικό για το “φάντασμα” του ΟΦΗ. Μια ομάδα που δεν βγήκε ποτέ από τα αποδυτήρια, σε ένα ματς – κομβικό που ήθελε μόνο τη νίκη και βγήκε στον αγωνιστικό χώρο με τρεμάμενα πόδια και χωρίς ψυχή με τον Βόλο να ανοίγει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Περέα. Ο ΟΦΗ που δεν είχε σχέδιο, ούτε πλάνο στο παιχνίδι του ΟΦΗ, ήταν εξαφανισμένος από τον αγωνιστικό χώρο και οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 στο 22ο λεπτό με τον Δουβίκα. Ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο απειλεί πρώτος με τον Στάικο να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Κλέιμαν και στο 63′ ο Καστάνιος μείωσε σε 2-1.

Ο ΟΦΗ παρότι μείωσε από νωρίς, δεν μπόρεσε να γίνει απειλητικός, δεν είχε σχέδιο στο παιχνίδι του με τον Βόλο να διατηρεί εύκολα το υπέρ του προβάδισμα. Οι παίκτες του ΟΦΗ δεν μπορούσαν να εκμεταλλευτούν την κόπωση των φιλοξενούμενων, από το παιχνίδι μεσοβδόμαδα με την ΑΕΚ και δεν είχαν ούτε σχέδιο, ούτε πλάνο για να απειλήσουν την εστία του Κλέιμαν.