Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

Ισοπαλία ανόδου για τον Απόλλωνα (1-1)

Ισόπαλος ήρθε ο Απόλλων Λάρισας με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Πανθεσσαλικό με 1-1.  Ένα αποτέλεσμα που σίγουρα δεν του εξασφαλίζει την άνοδο ωστόσο του δίνει μεγάλο προβάδισμα αφού μένει στην πρώτη θέση και με πολύ καλή ψυχολογία.
 Στο 16ο λεπτό, ο Μασάντο εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Οικονόμου με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό, για το 1 – 0. Στο 39ο λεπτό ο Σάββας χτύπησε εκτός φάσης τον Μουκάμ και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες. Στο 49΄ ωστόσο το συγκρότημα του Απόλλωνα ισοφάρισε με τον Σαχινίδη να κερδίζει πέναλντι από τον Δωματά και τον Καρακατσάνη να κάνει το 1-1.

Ολυμπιακός Βόλου (Τίμος Καβακάς): Κατσούλης, Στουρνάρας, Ζώνας, Χολέβας, Σταύρου, Οικονόμου (58′ Ιωαννίδης), Μουκάμ (68′ Κέρι), Δωματάς, Μασάντο, Σουάνης (64′ Αναστασίου), Φλίγκος.

Απόλλων Λάρισας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Φιρινίδης, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Αγρόδημος, Σκούπρας, Καρακατσάνης (78′ Καμπέρης), Σαχινίδης, Πέντα (46′ Ιβανίδης), Διβανές (64′ Μανθάνο).