Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020

Aρης- ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-2

Παρά το γεγονός πως δεν... βλεπόταν στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε να χάνει 0-2 από νωρίς (15’, 22’) στο εντός έδρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Άρης κατέθεσε ψυχή μετά την ανάπαυλα κι έπραξε την ολική επαναφορά για να αποσπάσει την ισοπαλία (2-2) στο ντεμπούτο του νέου τεχνικού Άκη Μάντζιου!

Συγχρόνως, οι «κίτρινοι» παρέμειναν αήττητοι στο φετινό πρωτάθλημα (2-1-0), με τον Φετφατζίδη να σκοράρει (48’) στο τελευταίο -πιθανότατα- παιχνίδι με τη φανέλα των Θεσσαλονικιών και τον Ματίγια να ισοφαρίζει στο 67’.

Από την άλλη, ο «Άγιαξ του Ηπείρου» άφησε θετικές εντυπώσεις για ένα ημίχρονο, στο πρώτο του ματς μετά την άνοδό του στη Σούπερ Λίγκα, με τους Νάουμετς (15’) και Παντελάκη (22’) να του δίνουν προβάδισμα δύο τερμάτων.