Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 2020

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 3-0

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 3-0: Έκανε την πρεμιέρα που ήθελε ο Ολυμπιακός στο Καραϊσκάκη, για το πρωτάθλημα της σεζόν 2020-21.

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 3-0: Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 3-0, σε ένα ματς στο οποίο σκόραραν μόνο στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα του Πειραιά στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλή, εν αντιθέσει με τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος ήταν καλά στημένος μέσα στο γήπεδο και δυσκόλεψε αρκετά τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο μέρος όμως ο Πέδρο Μαρτίνς έβαλε στο ματς τους Φορτούνη, Μασούρα και άλλαξε όλη η εικόνα των «ερυθρόλευκων»!

Ιδιαίτερα ο Φορτούνης έκανε πολύ καλό ματς και είχε ένα γκολ, αλλά και συμμετοχή στο 3-0 της αναμέτρησης, καθώς ξεκίνησε από τα πόδια του η φάση.