CRIMSON NEWS

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019

Η ΑΕΛ τις ευκαιρίες, ο Ατρόμητος τα γκολ!

Σκληρή ήττα για την ΑΕΛ αφού έχασε από τον Ατρόμητο με 1-2. Ο Ατρόμητος με δύο ευκαιρίες σε όλο το ματς έκανε 2 γκολ ενώ η ΑΕΛ αν και είχε καλές στιγμές στο πρώτο μέρος κυρίως εν τούτοις δεν κατάφερε να ισοφαρίσει έστω το παιχνίδι. Υβριστικά συνθήματα από μερίδα οπαδών ενώ περίπου 6.000 οπαδοί έδωσαν το παρόν στο γήπεδο.

Στο 2΄ λεπτό ο Ουάρντα πήρε την κεφαλιά η μπάλα έφυγε άουτ ύστερα από εκτέλεση φάουλ. Στο 4΄λεπτό από αυτογκόλ προηγήθηκε ο Ατρόμητος με 0-1. Ψαλιδάκι στο 17΄ ο Ουάρντα η μπάλα πέρασε άουτ. Σουτ του Στανκοβιτς η μπάλα σε κόρνερ όπου με προβολή ο Μπράλιτς έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλεύρα των διχτίων. Ο Μανούσος εύκολα σε θέσξ τετ-α-τετ έκανε το 0-2. Στο 32΄ καλή σέντρα του Ασούμπρε η κεφαλιά του Ουάρντα κατέληξε στην αγκαλιά του Μέγερι. Στο 37΄ η προβολή του Ασούμπρε απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μέγερι. Στο 40 η ΑΕΛ κέρδισε πέναλντι ο Φατιόν έκανε το 1-2 ύστερα από υπόδειξη του VAR.
Στο 50΄ ο Ουγράι σούταρε λίγο άουτ.  Στο 75' ο Ούμπιντες από κοντά αστόχησε να σκοράρει.