Κυριακή 19 Αυγούστου 2018

Φιλική ήττα στα Τρίκαλα

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η ΑΕΛ από τον ΑΟΤ στα Τρίκαλα. Οι Βυσσινί με τον Νούνιτς άνοιξαν νωρίς το σκορ στον αγώνα με ένα σπριντ που έκανε από το κέντρο στην μεγάλη περιοχή πλάσαρε εύστοχα. Στην συνέχεια του αγώνα πήραν χρόνο συμμετοχής πολλοί νεαροί παίχτες που για δύο λεπτά δεν άντεξαν την πίεση του ΑΟΤ και προηγήθηκε η ομάδα του Ντόστανιτς με 2-1. Η ΑΕΛ πίεσε είχε χαμένες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.Στο γήπεδο βρέθηκαν οι Αλέξης Κούγιας, Βαγγέλης Πλεξίδας και οι προπονητές των ομάδων νέων
Γιάννης Τσακμακίδης και Κώστας Ταξιάρχης.

Στο 8΄ο  Μάρκο Νούνιτς έφυγε  από την άμυνα των Τρικάλων με ένα σπριντ από το κέντρο έως την μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο επόμενο λεπτό τα Τρίκαλα φτάνουν κοντά στην ισοφάριση. Ο Πάνος έδωσε στον Συμελίδη ο οποίος σούταρε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γκέκα.
Στο 29΄ κάθετη μπαλιά του Ράντι για τον Πάνο αυτός πλάσαρε τον Γκέκα με τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ να αποκρούει.
Στο 52΄ο Ράντι εκτέλεσε γρήγορα φάουλ, η μπάλα από τον Μακρίδη έφτασε στον Συμελίδη ο οποίος με ωραίο πλασέ πέτυχε το 1-1. Στο 55΄από μπαλιά του Τσιμίκα ο Ράντι έφυγε απέναντι απο την άμυνα της ΑΕΛ την κατάλληλη στιγμή έσπασε για τον Μακρίδη ο οποίος με εκπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1
78΄Ο Πινακάς βρέθηκε απέναντι από τον Ταΐρη έκανε το σουτ και ο γκολκίπερ του ΑΟΤ απέκρουσε σε κόρνερ.Στην εξέλιξη της φάσης ο Σαίτι έκανε το σουτ και ο τερματοφύλακας των "κυανέρυθρων" μπλόκαρε εύκολα.84΄Κόρνερ του Χοτζάλι κεφαλιά του Νούσιου η μπάλα πέρασε άουτ.
Στο 85΄αντεπίθεση για την ΑΕΛ σουτ του Σαίτι η μπάλα βρήκε την εξωτερική πλευρά της εστία του Ταίρη

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας, Καρανίκας, Γκοϊκοβιτς, Γκόριπετς, Μπάλλας, Μάρκος, Χαλάτσης, Μπάμης, Λεοζίνιο, Νούνιτς, Σαϊτι

Aγωνίστηκαν στο β΄μέρος οι:Σουλούκος, Νούσιος, Πινακάς και Χοτζάλι

φωτό:sportrikala.gr