Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2019

Κρατάει μόνο την νίκη

H ΑΕΚ κέρδισε τον Απόλλωνα Σμύρνης με σκορ 2-1. Το παιχνίδι άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για την «Ένωση», καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τέρμα του Μπογέ, ωστόσο η «ελαφρά ταξιαρχία» έφτασε στην ισοφάριση στο 24' με τον Ελ-Χέλβε. Πάντως ο Μπογέ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 47ο λεπτό έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ και τη νίκη.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Τσότσιτς, Γκάλο, Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλος, Μπογέ (83' Άλεφ), Μπακασέτας, Μάνταλος, Πόνσε (69' Αλμπάνης).

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Χουάντερσον, Οριουέλα, Κοντοές (64' Ακόστα), Βαφέας, Ναδάλες, Γκίνο (56' Βάρκας), Ντούρσο, Ρώσση, Στάθης, Μπεντινέλι (80' Ριβέρο), Ελ-Χελβέ.