Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2020

Nίκησε τον ΠΑΣ Γιάννινα ο ΠΑΟ

Η επιστροφή του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο συνδυάστηκε με νίκη, καθώς με τα γκολ των Βιγιαφάνιες (πέναλτι) και Αϊτόρ επικράτησε 2-0 του car.gr ΠΑΣ Γιάννινα σε ένα γήπεδο - χωράφι! Δοκάρι για τους Γιαννιώτες ο Σάλιακας.

Αυτό ακριβώς που ήθελε, το πέτυχε ο Παναθηναϊκός.

Επιστροφή στο «σπίτι» έπειτα από 2,5 χρόνια και νίκη με σκορ 2-0. Για πρώτη φορά φέτος τρία διαδοχικά θετικά αποτελέσματα για τους «πράσινους» που πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο χάρη στον Βιγιαφάνιες και τον Αϊτόρ.

Θετικό για το «τριφύλλι» το γεγονός πως είχε ασφαλές προβάδισμα από νωρίς στο παιχνίδι, προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς οι Γιαννιώτες, αλλά ο Διούδης και η αναποτελεσματικότητά τους δεν τους βοήθησαν.

Ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου της Λεωφόρου, πάντως, όσο περνούσαν τα λεπτά και κυρίως κατά μήκος της πλευράς που βρίσκονται οι πάγκοι, γινόταν όλο και πιο κακός, με τους παίκτες αρκετές φορές να γλιστρούν ή να φοβούνται τα πατήματά τους στο ξεκίνημα ή το τελείωμα των σπριντ...