CRIMSON NEWS

Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2020

Αποστολή εξετελέσθη για την Εθνική μας!

Με... οδηγό τον Κώστα Φορτούνη (γκολάρα και ασίστ στον Μπακασέτα), η ανεβασμένη Ελλάδα έκανε το αυτονόητο, «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μολδαβία (2-0) και πλέον παίζει... ρέστα πρωτιάς την Τετάρτη με Σλοβενία, όπου θέλει μόνο νίκη!

Αποστολή εξετελέσθη για την Εθνική μας ομάδα, που κέρδισε στο Κισινάου με 2-0 και πλέον μετρά αντίστροφα για τον «τελικό» με τους Σλοβένους. Οπου την Τετάρτη με νίκη θα τερματίσει στην κορυφή του ομίλου και θα πάρει το «εισιτήριο» της ανόδου. Οσο για το αποψινό ματς με τους Μολδαβούς ήταν πολύ καλή, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, έβγαλε φάσεις και το γκολ του Φορτούνη ήταν χάρμα ιδέσθαι.

Ο Φαν'τ Σχιπ επέλεξε σχηματισμό 4-2-3-1 και ξεκίνησε με τον Βλαχοδήμο στο τέρμα, τους Μαυρία, Χατζηδιάκο,Τζαβέλλα,Τσιμίκα στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Ζέκα, Μπουχαλάκης στον άξονα (6αρο-8άρια), τον Λημνιό στο δεξί φτερό, τον Φορτούνη στο αριστερό και τον Μπακασέτας πίσω από τον φορ Παυλίδη.