Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2019

Νίκη του Απόλλωνα σε φιλικό παιχνίδι!

Η Νίκη Βόλου παρουσιάζοντας διαφορετικά πρόσωπα σε κάθε ημίχρονο γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας, σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Φιλιππούπολης. Το συγκρότημα του Ισαάκ Χοβέ πλήρωσε το μουδιασμένο ξεκίνημα στον αγώνα και μόλις στο 5’ βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά. Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Γκουστάβο έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους και τρία λεπτά αργότερα ο Χατζής διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, ευστοχώντας σε πέναλτι που κέρδισε ο Μπαστακός από τον Αποστολίδη.

Η Νίκη στη συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι χωρίς όμως να φανεί απειλητική προς την εστία του Γκέκα. Στο δεύτερο μέρος οι κυανόλευκοι και με τις αλλαγές που πραγματοποίησε ο Χοβέ, εμφάνισε το καλό της πρόσωπο, πιέζοντας ψηλά και δημιουργώντας τις προϋποθέσεις για να απειλήσει την εστία των γηπεδούχων. Το γκολ της Νίκης πέτυχε ο Ροχάνο στο 69’, όταν ο Τσιώλης του πέρασε κάθετα την μπάλα στην περιοχή, με τον Αργεντινό να αποφεύγει και τον Γκέκα πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Το βολιώτικο συγκρότημα θα μπορούσε όχι μόνο να ισοφαρίσει στο δεύτερο μέρος αλλά και να πάρει τη νίκη, αν δεν σπαταλούσε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα τέρματα.