Τετάρτη 3 Απριλίου 2024

Iσοπαλία για την ΑΕΛ - Πάλι στο τέλος δέχθηκε γκολ

Ο Λεβαδειακός επέστρεψε από το 0-2 και έφυγε με βαθμό… ανόδου από την AEL FC Arena κόντρα στην ΑΕΛ

Ματσάρα για γερά νεύρα στη Λάρισα. Η ΑΕΛ είχε το τρίποντο που θα την έβαζε για τα καλά στο κόλπο ανόδου, όμως, ο Λεβαδειακός κατάφερε να βγει ζωντανός από την AEL FC Arena.

Οι Θεσσαλοί ξεκίνησαν δυναμικά. Προηγήθηκαν 2-0 στο 15′ χάρη στα γκολ του Φατάι με τους «πράσινους» να είναι εξαφανισμένοι στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Λεβαδειακός ανέβασε στροφές και στις καθυστερήσεις κατάφερε να επιστρέψει. Ο Τσιριγώτης μείωσε στο 86′ σε 2-1, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ρομό με κοντινή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια με 2-2 και χάρισε έναν σπουδαίο βαθμό στην ομάδα του, καθώς η ισοπαλία έμεινε μέχρι το φινάλε.

Με το βαθμό που πήραν οι Βοιωτοί βρίσκονται ακόμα πιο κοντά στην Super League, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι αποβλήθηκαν από το ματς λόγω έντασης οι Πλέγας και Λιάγκας.