Σάββατο 27 Ιουλίου 2019

'Ήττα σε φιλικό παιχνίδι για τον Απόλλωνα

Κάτω από καταρρακτώδη βροχή στο πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλων Λάρισας αντιμετώπισε σε ένα ακόμη διεθνές  φιλικό παιχνίδι την γνωστή ρουμάνικη FCU Craiova.

Οι παίκτες της λαρισινής ομάδας, παίζοντας πολύ καλά, προσπάθησαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους και το κατάφεραν απέναντι στην πιο έτοιμη Craiova.

Ο Άριαν Μπελά είδε τους παίκτες του, να πρεσάρουν σε όλο το γήπεδο και να παίζουν με την μία την μπάλα, δημιουργώντας ευκαιρίες για γκολ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο Απόλλων προηγήθηκε στο 56' με 0-1 όταν ο Κώστας Καμπέρης έπιασε ένα δυνατό σουτ από τα πλάγια.

Στο 69' ο Tanase έφερε το ματς στα ίσια για τους Ρουμάνους, ενώ στο 84' σε μία ανύποπτη φάση ο Raicea από μπαλιά του Stoenac έκανε την ανατροπή δίνοντας την νίκη στην Craiova.

FCU Craiova: Chindris, Negru, Dănănae, Suciu, Tudor, Tanase, Pop, Raicea, Stoenac, Răducanu, Balan

Αγωνίσθηκαν ακόμη και οι: Mario Enach, Kovari, Cristian, Zanfir, Moţ, Zimţa, Dragu

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Γκέκας, Σκούπρας, Κωστούλας, Σουλιώτης, Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, ΧατζΉς, Κοντοθανάσης, Λίταινας, Γκουντρουμπής, Σιφναίος.

Χρησιμοποιήθηκαν στην επανάληψη και οι Καρδάμης (Τ), Τασιούλης, Κούλπας, Κακάμης, Μπιμάι, Καψάσκης, Βαγενάς, Μεζίνι, Λουκάς και Κοσμίδης