CRIMSON NEWS

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2022

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΛ απέναντι στον ΠΑΟΚ Β΄

Σε ένα ματς γεμάτο ένταση ως το φινάλε ο ΠΑΟΚ Β επικράτησε 1-0 της ΑΕΛ εντός έδρας. Οι Βυσσινί αν και έπαιζαν με 10 παίκτες για 45 περίπου λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο δεν ικανοποίησαν με την εμφάνιση τους.
Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Νίκη Βόλου ήρθε ισόπαλη με την Βέροια 1-1.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Γκορντεζιάνι στο 31ο λεπτό του αγώνα, ενώ λίγο έλειψε να γίνει ο μοιραίος καθώς αποβλήθηκε στο 47′ . Παράλληλα η ΑΕΛ έχασε πέναλτι (που κέρδισε ο Όγκμποε από τον Ταλιχμανίδη ) στις καθυστερήσεις όταν ο Πλέγας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι από την «άσπρη βούλα».

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Τασιούρας, Μιχαηλίδης (46′ Κωττάς), Μορικέλι, Κιτσάκης (75′ Μελετίδης), Ουεντραόγκο, Γρόσδης (73′ Κουτεντάκης), Χατζηστραβός (57′ Δαρέλας), Μπράντονιτς (63′ Σπυρίδης), Σπυράκος, Γκορντεζιάνι.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (36′ λ.τ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσονού (62′ Μαΐδανός), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (62′ Αντράντα), Θωμαΐδης (55′ Μαυριάς), Νικολιάς, Πεντρόσο, Όγκμποε.